Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 

 

Powiększ zdjęcie
7 października 2019

Pielgrzymka

W dniu 5 października 2019 roku odbyła się XIII Pielgrzymka Pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej na Jasną Górę. W pielgrzymce uczestniczyli: Główny Inspektor Sanitarny - Jarosław Pinkas, Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego - Grzegorz Hudzik, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia - Ksiądz Arkadiusz Zawistowski oraz liczni przedstawiciele wojewódzkich, powiatowych i granicznych stacji sanitarno-epidemiologicznych z całej Polski.

 
Czytaj więcej o: Pielgrzymka
Powiększ zdjęcie logo%20pis
11 lipca 2019

Komary

Komary w Polsce. Ryzyko zdrowotne. Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

 
Czytaj więcej o: Komary
Powiększ zdjęcie
3 lipca 2019

Piknik rodzinny - relacja

W sobotę 29 czerwca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej świętowała lokalnie obchody 100lecia Służb Sanitarnych w Polsce. Uroczystości dla społeczności lokalnej odbyły się na Plaży Miejskiej w Będzinie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego. Były pokazy pierwszej pomocy, karetka pogotowia ratunkowego udostępniona do zwiedzania. Ponadto ścieżka zdrowia dla rodzin, porady zdrowotne, a dla maluchów nauka szczotkowania ząbków. A oto krótka relacja.

 
Czytaj więcej o: Piknik rodzinny - relacja
Powiększ zdjęcie
28 czerwca 2019

Piknik rodzinny

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu będzińskiego i Dąbrowy Górniczej na piknik rodzinny z okazji 100 lecia Służb Sanitarnych w Polsce organizowanych przez PSSE Dąbrowa Górnicza wraz z Urzędem Miasta Będzin. Uroczystości odbędę się na terenie Plaży Miejskiej w Będzinie w najbliższą sobotę.

 
Czytaj więcej o: Piknik rodzinny
Powiększ zdjęcie
28 czerwca 2019

Udar cieplny

Udar cieplny jest stanem zagrożenia życia. Szybkie wdrożenie odpowiedniego postępowania znacząco zwiększa szanse chorego na przeżycie. Zobacz, jak pomóc w przypadku udaru

 
Czytaj więcej o: Udar cieplny
Powiększ zdjęcie logo%20inf
Powiększ zdjęcie logo
7 czerwca 2019

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności

W dniu 20 grudnia 2018 r. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło rezolucję ustanawiającą Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności (ŚDBŻ), który będzie obchodzony corocznie 7 czerwca, po raz pierwszy w 2019 r.

 
Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności
Powiększ zdjęcie logo%20pis
6 czerwca 2019

Informacja

Informujemy, że próbki kału do badań na potrzeby tzw "książeczki sanepidowskiej" będą przyjmowane do 17 czerwca włącznie. Wznowienie od 24 czerwca.

 
Czytaj więcej o: Informacja